// Wakacje z duchami » аудиокниги, литература на иностранных языках. Books, Audiobooks, Literature in Foreign Languages
 
Случайная книга
Информация к новости
 • Просмотров: 210
 • Автор: vredina
 • Дата: 7-08-2013, 10:44
 • 0
7-08-2013, 10:44

Wakacje z duchami

Категория: For Children (Slavic), Audiobooks (Slavic)

Wakacje z duchami

Author: Adam Bahdaj
Publisher: Lissner Studio
Genre: tale
Date: 2010
Duration: 8 godz.
Reader: ANDRZEJ SZOPA
Quality: 32 кбит/c, 22050 Гц, моно
Size: 111 mb
Format: mp3
Language: Polish

Description: „Wakacje z duchami”, jedna ze znanych i lubianych książek Adama Bahdaja, autora między innymi „Piratów z Wysp Śpiewających”, „Do przerwy 0:1”, „Podróży za jeden uśmiech”, „Tańczącego słonia”, „Małego ratownika”, „Przygód Wojtka”, czy „Telemacha w dżinsach”, ukazuje się właśnie w formie audiobooka w interpretacji Andrzeja Szopy.

W „Wakacjach z duchami” słuchacze audiobooka poznają trójkę przyjaciół, która wyjeżdża razem na wakacje. Wspaniały początek – budowanie szałasu, oglądanie okolicy - nie zapowiada tego, że Paragon, Mandżaro i Perełka będą musieli rozwiązać przerażającą zagadkę – kto tak naprawdę straszy w pobliskim zamku. Czy im się uda, można się przekonać, słuchając "Wakacji z duchami" w wersji audio.

„Przy akompaniamencie piekielnych jęków na flance baszty ukazała się jasna i zwiewna postać. Jej białe, luźne szaty, przepojone niebieskim światłem, powiewały na wietrze. Nie szła ani nie kroczyła, lecz płynęła, jak gdyby wiatr lub inne nieokreślone siły przesuwały ją wzdłuż ciemnych murów.

Adam Bahdaj (ur. 2 stycznia 1918 w Zakopanem, Polska - zm. 7 maja 1985 w Warszawie, Polska) – polski pisarz, tłumacz z języka węgierskiego.Bahdaj urodził w Zakopanem, gdzie spędził lała szkolne i częściowo studenckie. W okresie tym byl członkiem Sekcji Narciarskiej Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, uprawiał taternictwo i narciarstwo, brał udział w zawodach narciarskich. Lata zakopiańskie silnie odbiły się w jego twórczości, zwłaszcza w książkach o tematyce górskiej i sportowej. Drugą wojnę światową spędził na Węgrzech. Brał czynny udział w organizowaniu ruchu oporu i życia kulturalnego polskich uchodźców na ziemi węgierskiej. W Roku 1943 debiutował w Budapeszcie książką „Seklerskie ballady ludowe". Lata okupacyjne stanowią drugi nurt w jego twórczości — nurt przygody kurierskiej. Po powrocie do kraju do Roku 1949 pracował jako dziennikarz.W Roku 1949 ukazała się jego pierwsza powieść „Ich pierwszy start". Od tej chwili poświęcił się wyłącznie pracy literackiej. Laureat wielu nagród w tym nagrody Prezesa Ministrów za całokształt twórczości.


Внимание! У вас нет прав для просмотра скрытого текста.

Автор(ы): Adam Bahdaj

Еще в этой категории:
Piotruś Pan (07.08.2013) »

  Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
  Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
  Информация
  Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

  Архив новостей

  Март 2020 (1)
  Февраль 2020 (1)
  Ноябрь 2019 (1)
  Сентябрь 2019 (2)
  Август 2019 (4)
  Июль 2019 (1)
  ^